пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Центр фінансової грамотності Програми для підлітків
#ШонКови «7 звичок високоефективних підлітків»
Що для тебе найважливіше — те й буде твоєю парадигмою, твоїми окулярами або, як я люблю казати, центром твого життя. Ось деякі з таких притаманних підліткам «центрів життя»: друзі, речі, хлопець або дівчина, школа, батьки, спорт та хоббі, герої, вороги, власне «я», робота. Звісно, кожен із цих центрів має свої позитиви, але всі вони так чи інакше неповні, а тому, можуть попсувати тобі життя, якщо воно буде зосереджене винятково на котромусь з них. На щастя, є один центр, на який
завжди можна впевнено покластися. (…) Це — коли в центр ставимо принципи. Їх не можна купити чи продати. Житимеш згідно з ними — будеш на висоті. Порушуватимеш їх — будеш невдахою. Отак просто.
🌀 Звичка 1. Займай проактивну позицію
Люди з реактивною позиціцєю приймають рішення імпульсивно. Вони наче бляшанка з колою. Коли життя їх трохи струсне, в них наростає тиск і врешті-решт вони вибухають. А от люди з проактивною позицією приймають рішення на основі цінностей. Вони думають, перш ніж діяти. Вони усвідомлюють, що не можуть впливати на все, що стається з ними, але вони вміють контролювати свої дії у відповідь. Можеш їх трясти, скільки хочеш, а потім знімеш корок і — нічого. Вони зберігають спокій і самовладання.
🌀 Звичка 2. Починаючи, думай, що вийде
Ми вільні у виборі шляху, але не вільні у виборі наслідків. Траплялося коли-небудь кататися з водяної гірки? Можна вибирати, з котрої гірки з’їжджати, та коли вже поїхав, просто так не зупинишся. Доводиться переживати наслідки — до самого кінця.
🌀 Звичка 3. Першою чергою — першочергове
Дехто може сказати: «Я не хочу прив’язувати своє життя до календаря. Мені подобається свобода.» Якщо це твої слова, то май на увазі: календар придумано не для того, щоб тримати тебе на прив’язі, а навпаки — щоб відпустити на свободу. (…) Не йдеться про те, щоб календар над тобою панував — навпаки, щоб служив тобі як корисний інструмент.
🌀 Звичка 4. Думай про виграш для всіх
Життя не обмежується змаганнями, перегонами, потраплянням у перші п’ять відсотків рейтингу. Все це притаманно бізнесу, спорту, школі — інституціям, що ми їх самі створили. У стосунках воно геть не так; а стосунки — це матерія, з якої зроблено життя. Подумай лишень, як безглуздо звучало б питання: «Хто виграє у ваших стосунках, ти чи твій друг?»
🌀 Звичка 5. Старайся зрозуміти інших, потім шукай розуміння
Ця звичка ключова у спілкуванні. Бо людина в своєму серці найдужче прагне, щоб її зрозуміли. (…) Пять стилів фальшивого слухання: витання в космосі; вдаване слухання; вибіркове слухання; дослівне слухання; самозосереджене слухання. (…) Слухаючи лише з власної позиції, ми зазвичай відповідаємо одним із трьох способів, які спонукають нашого співрозмовника відразу замикатися. Ми виносимо судження, ми пхаємося з порадами, ми ліземо в душу.
🌀 Звичка 6. Знаходь синергію
Синергії досягають, коли двоє чи більше людей працюють разом, щоб досягнути кращого результату, ніж їм вийшло б поодинці. (…) Це — синергія: шанувати відмінності, працювати в команді, бути відкритим для іншої думки, шукати нових і кращих шляхів.
🌀Звичка 7. Вигострюй пилку
Звичка 7 полягає в тому, щоб твоє «я» було завжди вигострене: тоді легше давати раду з життям. Вона означає регулярне самовідновлення і зміцнення чотирьох ключових вимірів твого існування: фізичного, розумового, емоційного, духовного. (…) Не так важлива зовнішність, як твоє фізичне самопочуття. Найліпше про це сказала Опра Вінфрі: «Сприймай це по-іншому. Річ не у вазі — річ у тому, аби щоденно дбати про себе.»

Немає коментарів:

Дописати коментар